Міжнародна академічна мобільність

Міжнародна академічна мобільність

Шляхи реалізацій міжнародних академічних мобільностей:

•Програма імені Фулбрайта

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 року — близько 900 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; у свою чергу, понад 530 американців викладали в українських вишах й займались науковою працею.
Програма імені Фулбрайта відчутно увійшла до культурно-наукового простору України. Витворилася спільнота її випускників з добрими традиціями, глибоко укоріненими на засадничих цінностях людського існування, досвід кожного окремого представника якої є свого роду ферментом активізації інтелектуального життя в Україні. У 1999 випускники Програми імені Фулбрайта заснували Українське Фулбрайтівське товариство, що своєю діяльністю уприсутнює ідею Програми, активно упроваджує у життя фулбрайтівський досвід, набутий в американських університетах, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань, досягнень й прагнень науковців, базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійно-діалогічному обміні думками, досвід, що спонукає фулбрайтівців не тільки робити порівняння й ініціювати зміни, але й стати їх активними учасниками. Проведення щорічних конференцій, тематичних семінарів та круглих столів, інформаційних зустрічей (поінформування українців про Програму), вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проектами з науковцями й інституціями інших країн – далеко не повний перелік того, чим з власної волі й завдяки досвіду займаються фулбрайтівці. Підтримку для опублікування праць — монографій, наукових збірників, підручників, – що їх фулбрайтівці підготували завдяки участі у науковому стажуванні, надає Програма малих грантів, фінансована та Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США; у рамках Програми також можливе покриття видатків на організацію наукових заходів й участі у міжнародних наукових конференціях.
Детальніше про умови участі в програмі академічних обмінів імені Фулбрайта та терміни подачі документів можна дізнатися на сайті http://www.fulbright.org.ua.

Навчання у Вищій школі безпеки у Познані

Тернопільський національний медичний університет надає своїм студентам унікальну можливість отримати два дипломи – український і польський.

Університет безпеки у Познані (Польща) займається підготовкою висококваліфікованих менеджерів з безпеки. Крім додипломної підготовки, університет також пропонує різноманітні програми післядипломної освіти для студентів, які вже здобули ступінь бакалавра, магістра. Випускники університету отримають загальні знання, а також професійні вміння, що дасть їм можливість стати затребуваними спеціалістами та отримати достойну роботу.

http://www.wsb.net.pl/
http://www.wsb.net.pl/stan-studentom-vysshey-shkoly-bezopasnosti

Подвійний диплом за спеціальністю “Медсестринство”

Тернопільський національний медичний університет започаткував програми отримання подвійних дипломів освітнього рівня «бакалавр» за спеціальністю «Медсестринство» спільно з низкою закордонних партнерів:
– Вищою школою імені Папи Івана Павла ІІ в Бялій Подлясці (Польща);
– Самаркандським державним медичним інститутом (Республіка Узбекистан);
– Ташкентським державним стоматологічним інститутом (Республіка Узбекистан).

https://www.tdmu.edu.ua/2015/06/09/vizyt-delegatsiyi-tdmu-do-polshhi-02-06-chervnya-2015-r/
https://www.tdmu.edu.ua/2019/05/30/tnmu-zapochatkuvav-programu-otrymannya-podvijnyh-dyplomiv-z-tashkentskym-universytetom/